סקירה

בואינג בישראל בואינג בישראל
 ברושור ברושור (PDF)

קשרי הגומלין בין חברת בואינג לבין מדינת ישראל נמשכים 60 שנה – וראשיתם בייסודה של מדינת ישראל. באותה עת, בואינג קיימה שיתוף פעולה הדוק עם לקוחות וספקים ישראלים, מן התחום האזרחי והצבאי כאחד ופיתחה שותפויות אמיצות רבות.

למדינת ישראל חיל אוויר גדול ומודרני ומגזר תעופה אזרחית מצליח במיוחד.מדינת ישראל חשובה לחברת בואינג גם בגלל מעמדה כמובילה עולמית בתחום התעופה.ענף התעופה הישראלי –במגזר הציבורי והפרטי כאחד – מספק רמה גבוהה של חדשנות ומומחיות בכל הנוגע לתכנון ולייצור של מגוון רחב של מוצרים ביטחוניים וכן מוצרי חלל ותקשורת. ישראל, שבה מספר המהנדסים והמדענים לנפש הם מן הגבוהים בעולם, נמצאת בחזית ההתקדמות הטכנולוגית בזכות כוח אדם מיומן ומחויבות ממשית למחקר ולפיתוח.

משרדיה של בואינג ישראל נחנכו ב-1969. כיום, החברה מחזיקה משרד בתל אביב ועובדים הממוקמים באתרי הלקוחות והספקים.

בשנת 2003 מונה דויד עברי לנשיא בואינג ישראל.עברי כיהן כשגריר מדינת ישראל באו"ם בין השנים 2000 ל-2002. הוא אף שימש כיועץ לביטחון לאומי של מדינת ישראל וכראש המועצה לביטחון לאומי; מנכ"ל משרד הביטחון; יו"ר התעשייה האווירית; מפקד חיל האוויר וכן חבר במועצות המנהלים של אל-על והטכניון.

בינואר 2022 מונה האלוף (מיל) עידו נחושתן, מפקד חיל האוויר לשעבר לתפקיד נשיא בואינג ישראל. הוא הוא בא במקומו של האלוף (מיל) דוד עברי (87) שפרש לגמלאות.

האלוף (מיל) עידו נחושתן שירת 37 שנים בחיל האוויר ושימש בתפקיד ראש אגף התכנון של צה"ל (אג"ת), ולאחר מכן בתפקיד מפקד חיל האוויר. נחושתן זכה בשנת 2012, באות לגיון ההצטיינות מטעם שר ההגנה האמריקאי, שהוענק על ידי מפקד חיל-האוויר האמריקאי, גנרל נורטון שוורץ. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר מוסמך במנהל עסקים מאוניברסיטת נורת‘ווסטרן ואוניברסיטת תל אביב. הוא גם בוגר התכנית לניהול מתקדם של אוניברסיטת הרווארד.

נחושתן פעיל בתחומי חינוך, חברה ותרומה לקהילה, ומשמש כחבר דירקטוריון מכון וייצמן למדע, כחבר מועצת המנהלים של הספרייה הלאומית בירושלים, כיו"ר הוועדה המייעצת של קרן ווקסנר, וכיו"ר לשכת המסחר ישראל-אוסטרליה.