ה-787 של אתיופיאן איירליינס: ישראל זוכה במבט חטוף של החלום

ה-787 של אתיופיאן איירליינס: ישראל זוכה במבט חטוף של החלום

3 ינואר 2013

הטלפון בסניף הישראלי של אתיופיאן איירליינס לא הפסיק לצלצל כל הבוקר – וזה לא היה סתם בוקר, אלא ערב ראש השנה העברי. התקשורת המקומית, חובבי טייס וכמעט כל פיגורה בענף בישראל התרגשו מאוד מכך שהבואינג 787 "דרימליינר" – מטוס החלומות – מגיע לנחיתת בכורה בישראל. הם עשו את מיטב מאמציהם על מנת להיכלל ברשימת המוזמנים היוקרתית, או לכל הפחות לקבל אישור כניסה לצד האווירי בשדה התעופה בן גוריון. המתח היה גבוה.

אך באותו בוקר, בחברת התעופה נאלצו להודות לכל המתקשרים הנלהבים ולעדכן אותם כי בשל שינויים של הרגע האחרון בלוח הטיסות, ביקורו של ה"דרימליינר" בישראל צפוי להידחות.

חודש חלף, ובשעת בוקר מוקדמת במיוחד, מטוס חדש ונוצץ נחת לביקור חטוף בבן-גוריון. הכתבים הישראליים, על אף ההפתעה, התעשתו כהרגלם במהירות רבה, ומיהרו אל שדה התעופה שבאמתחתם ציוד הצילום הטוב ביותר שיכלו להשיג בהתראה כה קצרה, על מנת לחזות במבקר המיוחד.

אך מכל ההמון הרב שהתקהל בשדה התעופה, רק כתב אחד יצא מנצח – וזכה לכניסה אל המטוס החונה, שם יכול היה גם לצלם את עיצוב הפנים המיוחד של ה"דרימליינר". מיד לאחר ביקורו פרסם הכתב דיווח מפורט ומחמיא במיוחד, שכותרתו "טיסה לעתיד", בו שיבח הכתב את החידושים הטכנולוגיים של ה-787 החדש: מנועים שקטים, חסכון של 20% בניצולת הדלק, תא נוסעים המציע חווית טיסה נוחה, וחומרים מרוכבים חזקים אך קלי-משקל. "היסטוריה בנתב"ג", כך הכתירה הכתבה שפורסמה יום למחרת במהדורה המודפסת של העתון את הארוע – והכתב לא שכח "לעקוץ" את אל על, אשר ויתרה על זכויות הרכישה של ה-787 מספר שנים לפני כן, ועל פי הדיווחים מתחרטת עתה על החלטה שגויה זו.