ביוגרפיות

אלוף (מיל.) עידו נחושתן

נשיא בואינג ישראל

 

עידו נחושתן הוא נשיא בואינג ישראל. בתפקידו זה הוא אחראי לתיאום כלל פעילויות חברת בואינג בישראל וכן לפתח, להתאים וליישם אסטרטגיות של החברה בארץ.

נחושתן מכהן גם כיו"ר הוועדה המייעצת של קרן ווקסנר בישראל, יו"ר לשכת המסחר ישראל – אוסטרליה, חבר בוועדה האקזקיוטיבית של מכון וייצמן למדע וחבר בדירקטוריון של הספריה הלאומית של ישראל.

לפני הצטרפותו לחברת בואינג היה נחושתן פעיל במגזר הפרטי. בין השאר שימש נחושתן כיועץ אסטרטגי בכיר לחברות Dell EMC, אלביט מערכות ותע"א. נחושתן כיהן גם כיו"ר חברת קנאשור תראפיוטיקס בע"מ, הפעילה בתחום הקנאביס הרפואי.

 

ציוני דרך מרכזיים בשירות הצבאי

האלוף (מיל.) נחושתן שירת כמפקד ה – 16 של חיל האוויר הישראלי, תפקיד אותו מילא בין השנים 2008 – 2012. בתקופת פיקודו הרחיב וחיזק האלוף נחושתן את מערך ההגנה כנגד טילים של מדינת ישראל; בתוך כך הקים את מערך ההגנה האווירית וקלט לפעילות מבצעית את מערכת "כיפת ברזל" ליירוט טילים ורקיטות.

נחושתן הרחיב וחיזק את יכולות מערך מטוסי הקרב של החיל וחתם על מזכר ההבנות לרכש הטייסת הראשונה של מטוסי הדור החמישי F35I של חיל האוויר. בנוסף חיזק נחושתן את היכולות המבצעיות של החיל במגוון תחומים וכן הוביל את החיל לפעילות מבצעית נרחבת. בין השאר פיקד על חיל האוויר במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה בשנת 2009.

 

השכלה:

נחושתן הינו בוגר בהצטיינות של האוניברסיטה העברית בירושלים במתמטיקה ובמדעי המחשב ובעל תואר מוסמך במנהל עסקים מטעם בית הספר למנהל עסקים Kellogg בשיקגו ואוניברסיטת תל אביב.

נחושתן הוא גם בוגר התכנית למנהלים בכירים (AMP) מטעם אוניברסיטת הרווארד.

נחושתן נשוי לאורנה, להם 3 ילדים.