שירותי בריאות ואנוש

נט"ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי - עמותה א-פוליטית ללא כוונת רווח, הממוקמת בתל-אביב ומפעילה סניפים ברחבי ישראל. נט"ל הוקמה על-ידי יהודית יובל רקאנטי ויוסי הדר בשנת 1998, מתוך הצורך הקולקטיבי במרכז לנפגעי טראומה שיפעל במדינת ישראל תוך התמקדות בלעדית בפסיכו-טראומה הלאומית ובטיפול בנפגעי טרור ומלחמה.

פרויקט 2011
המועדון החברתי-שיקומי של נט"ל מיועד לקורבנות אירועים טראומטיים שהתרחשו על רקע לאומי ולבני משפחותיהם. עם אנשים אלה נמנים קורבנות הלם קרב, אנשים שנפצעו במתקפות טרור, פדויי שבי, משפחות שכולות וכל מי שנפגעו באופן ישיר או עקיף בגלל המצב הביטחוני השורר במדינת ישראל.
המועדון מעניק לחבריו תחושת שייכות, תוך הרחבת החוג החברתי שלהם ב"אזור בטוח". הוא מעודד גיוון וקבלת האחר ומוכיח כי קיימים סוגים שונים של פצעים רגשיים וסוגים שונים של תגובות
http://www.natal.org.il

נא לגעת - ארגון ללא כוונת רווח שהוקם בשנת 2002. בחודש דצמבר 2007 הקימה עמותת נא לגעת מרכז תרבות ובידור בנמל יפו. המקום פתוח שלושה ימים בשבוע ומשולבים בו תיאטרון, מסעדה שפועלת בחושך מוחלט ובית קפה.

פרויקט 2011
התוכנית תתמקד בשילוב הסוציו-מקצועי של חרשים-אילמים בחברה.
מרכז "נא לגעת" הוא "סטארט-אפ תרבותי וחברתי" ראשון מסוגו, הכולל את תיאטרון נא לגעת שמהווה בית להרכב שחקנים חרשים-עוורים, בלק-אאוט, מסעדה המופעלת בעזרת צוות של שמונה מלצרים עוורים בחושך מוחלט, אשר גורם לסועדים למקד את החושים שלהם בטעם, במגע ובריח, וקפה קפיש, המפעיל צוות של 22 מלצרים (לקויי שמיעה, חרשים, או חרשים שנמצאים בתהליך התעוורות) אשר מעודדים את המבקרים להזמין אוכל ולתקשר בעזרת שפת סימנים.
http://www.nalagaat.org.il/home_h.php

אור שמחה – פנימייה טיפולית ומשקמת אשר קולט ילדים ונערים בסיכון מכל רחבי המדינה. ילדים אלה מגיעים מרקע של מצוקה ושל משפחות שאינן מתפקדות.

פרויקט 2011
רבים מן הנערים הלומדים ב"אור שמחה" סובלים מבעיות רגשיות חמורות והתפרצויות, כתוצאה מהזנחה מתמשכת, או ניצול פיזי/רגשי/מיני במקומות מגוריהם הקודמים. הפרויקט מיועד לסייע בהקמתו של מרכז פיתוח והכשרה עבור מדריכים חינוכיים וחברתיים שילוו את הנערים השוהים בפנימייה. מדריכים אלה משמשים כ"מודל לחיקוי" עבור רבים מן הנערים. מרכז הפיתוח המקצועי יבטיח לכל מדריך סבב הכשרה פרטני במשך שעתיים שבועיות, ויאפשר למדריכים להשתתף בסמינרים ובאירועים חודשיים שיספקו

אמנות ותרבות

"מאסטרו" הוא ארגון מלכ"ר אשר נוצר כדי להעניק השכלה מוסיקלית ברמה גבוהה לילדים שאין להם כל אפשרות אחרת לקבלה -- ילדים שחיים באזורי הפריפריה, שם הגישה לתרבות לוקה בחסר. הארגון נוסד בשנת 2002, מתוך אמונה כי המוסיקה, אשר מוכרת כאחת משבע האינטליגנציות, מהווה אבן פינה ליצירתם של חיי תרבות, רוחניות, השכלה וחברה עבור קהילה מתקדמת.

פרויקט 2011
הפרויקט מיועד להרחיב את מרכז המוסיקה שבדימונה, במטרה לקדם ולהעמיק את ההשכלה המוסיקלית בעיר ולשמש כבסיס לכלל המרכזים המוסיקליים הפועלים באזור הדרום, וכן לשמר את הפעילות החינוכית הפרטית המתקיימת באזור הצפון. המרכז מאפשר לאתר ילדים מוכשרים בני המקום ולטפחם באמצעות השכלה מוסיקלית, במטרה לקדם ולהעצים אותם. דגש מיוחד מושם על ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כגון אלה שבאים משכונות מצוקה. המרכז אף משמש כ"צומת תרבותי", שבו מתקיימים קונצרטים והרצאות להנאת תושבי העיר והיישובים הסמוכים. צוות מאסטרו אף מלמד בגני ילדים, בבתי ספר יסודיים ובמגמות מוסיקליות בבתי הספר התיכוניים.
http://www.maestromusic.co.il

אזרחי

הקרן לפיתוח לוד – קמה במטרה לטפח את העיר לוד. הקרן פועלת כעמותה פרטית ובלתי תלויה, שמתווה דרך, מציבה יעדים, מגייסת משאבים וכח אדם, ומובילה פרוייקטים ברחבי העיר – הן כעזרה פרטנית, והן כדאגה לעיר כולה.

פרויקט 2011
בעיר לוד ישנם רבים אשר אינם מוצאים עבודה ומתקשים לפרנס את משפחתם. הפרויקט מספק הכשרה מקצועית ל-45 מתושבי לוד בתחום המחשבים. הקורס מתקיים במרכז המחשבים הקהילתי בעיר לוד "מחשבה טובה", כאשר השאיפה היא לצרף את הבוגרים למעגל העבודה ולשפר את איכות החיים שלהם ושל משפחותיהם.
http://www.lodfoundation.org