• מטוס-המסוק V-22 השלים 600,00 שעות טיסה בעולם

    עד כה יוצרו כ-400 מטוסי-מסוק V-22 המשרתים את זרועות היבשה, האוויר והים של ארה"ב וכן את הצבא היפני

    25 במרץ 2021 - מטוס-המסוק  V-22 אוספריי מתוצרת בל-בואינג, היחיד מסוגו בעולם, רשם שיא של יותר מ-600,000 שעות טיסה בכל רחבי העולם.  זהו המטוס-מסוק היחיד בעולם, המסוגל להמריא אנכית כמסוק ולטוס כמטוס, ומשמש את המארינס (חיל הנחתים) האמריקני, את חיל האוויר (USAF ), את חיל הים (NAVY ) וכן את צבא יפן. עד כה יוצרו וסופקו כ-400 מטוסי-מסוק V-22 .

    ה-V-22 , המכונה האוספריי {Osprey} הוא המטוס-מסוק היחידי בעולם, המעניק לכוחות הצבאיים המשתמשים בו את היכולות האסטרטגיות לבצע פעילויות במהירות, יעילות ובטווח ארוך. ה- V-22 ביצע עד כה אלפי פעילויות, והוכיח יעילות רבה והישגים, הן בתחום הצבאי והן בסיוע לחילוץ של כוחות וסיוע הומניטרי.

    קורט פולר (Kurt Fuller ), סגן נשיא בל 22-V ומנהל התוכנית בל-בואינג, אמר: "לא קיימים כיום בעולם מטוסים אחרים התואמים את היכולות הייחודיות של ה-V-22 .  העובדה שה-22-V ביצע עד כה פעילויות בכל רחבי העולם, ובהיקף של יותר מ- 600,000 שעות הטיסה  - מוכיחה כי זהו המטוס-מסוק המתקדם והטוב ביותר בעולם."

    הגרסה האחרונה של ה-V-22  אוספריי - ה-B 22-CMV , נמסרה לחיל הים האמריקני (NAVY ) ומשמשת את טייסת הלוגיסטיקה הרב-משימתית של חיל הים האמריקאי (ה-Navy ). ה-V-22  הזה ישמש את חיל הים האמריקני (NAVY ) בפעילויות מבצעיות שונות ומגוונות, ויאפשר אפילו לצנחנים לבצע צניחות מבצעיות. בחודש נובמבר 2020, הוצבו מטוסי-מסוק V-22 על סיפון נושאת המטוסים קרל וינסון (70-CVN ), זאת כחלק מהמאמצים המתמשכים להשגת יכולת הפעלה ראשונית של המטוס לפני משימת השילוח שמתוכננת להמשך השנה הנוכחית.