• יצרנית המטוסים בואינג וחברת SkyNRG משתפות פעולה להגדלת הביקוש לדלקי תעופה בר-קיימא בעולם

  השותפות מתבססת על התעשייה של בואינג ועל הגישה החלוצית של SkyNRG, מובילה בשוק העולמי לפתרונות דלק תעופתי בר-קיימא להגדלת הביקוש וההיצע של דלק בר- קיימא (SAF)
  חברת בואינג תשקיע במתקן הייצור הייעודי האמריקני הראשון של חברת SkyNRG עבור דלק בר-קיימא (SAF) שיסופק לשדות תעופה, חברות תעופה ולפעילות של חברת בואינג בחוף המערבי

  18 ביולי 2021 - יצרנית המטוסים בואינג ו- SkyNRG – מובילה בשוק העולמי לפתרונות דלק תעופתי בר-קיימא, הודיעו על שיתוף פעולה המתמקד בהגדלת היקף הזמינות והשימוש בדלקי תעופה בר-קיימא (SAF) ברחבי העולם. בואינג תשקיע גם בפרויקט הייצור של דלקי בר-קיימא (SAF) של SkyNRG. בעבר חברת SkyNRG שיתפה פעולה עם חברת התעופה אלסקה איירליינס בכדי להוביל את תחום דלקי בר-קיימא.

  קצין הקיימות הראשי של בואינג, כריס ריימונד, אמר: "דלקים ברי- קיימא הם בטוחים, מוכחים ומציעים את הפוטנציאל הגדול ביותר להפחתת פליטת הפחמן בתעשייה שלנו בטווח הקרוב, הבינוני והארוך".. "שותפות זו מהווה אבן דרך חשובה במסע שלנו להפחתת פחמן במרחב האווירי, תוך הקפדה כי יתרונותיה החברתיים והכלכליים יהיו זמינים לאנשים בכל מקום.

  מרטן ואן דייק, מנכ"ל SkyNRG, אמר: "יצרנית המטוסים בואינג ו- SkyNRG יעבדו יחד כדי להאיץ את פיתוח דלקים ברי-קיימא ברחבי העולם, תוך התמקדות בקנה מידה של כושר הייצור, בבניית המודעות ובשיתוף חברות תעופה, ממשלות וארגוני סביבה. "אנו מברכים על מערכת היחסים ארוכת השנים של יצרנית המטוסים בואינג ו- SkyNRG ומצפים להמשיך לחזק אותה, ולקדם שיתוף פעולה זה לרמה חדשה."

  כמובילה בתעשיית דלקים ברי-קיימא SkyNRG, (SAF) מפתחת יכולת ייצור, מייעצת להחלטות מדיניות, מנהלת תוכניות ארגוניות לדלקים ברי-קיימא ומטרתה להגיע לרמת קיימות גבוהה. SkyNRG אמריקה, היא חברה חדשה המתמקדת בייצור דלקים ברי-קיימא (SAF) בצפון אמריקה. מתקן הייצור הייעודי האמריקני הראשון יספק דלק בר-קיימא לנמלי תעופה וחברות תעופה בחוף המערבי. ההשקעה של בואינג בפרויקט כוללת רכישה מוקדמת של דלק בר-קיימא לשימוש במבחני טיסה של החברה ובפעולות אחרות.

  ג'ון פלאזה, מנכ"ל SkyNRG אמריקה, אמר: " אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם יצרנית המטוסים בואינג ומודים להם על היותם הראשונים שתומכים בדלקים ברי-קיימא ממפעל הייצור שלנו. בעזרת שיתוף פעולה זה, צוות SkyNRG אמריקה יוכל לקדם את מטרתנו העיקרית ולהרחיב את תחום דלק בר-קיימא ברחבי צפון אמריקה"

  השותפות מתבססת על מערכת היחסים ארוכת הטווח של יצרנית המטוסים בואינג ותמיכתה ב- SAF. החברה החלה בטיסות ניסוי דלק בר-קיימא בשנת 2008 וסייעה להשיג אישור לשימוש מסחרי בשנת 2011. תוכנית המחקר למבחני טיסה של חברת בואינג, ecoDemonstrator, משתמש בדלקי בר-קיימא (SAF) בתוכניות בדיקת הטיסות והשלים את טיסתו הראשונה של המטוס המסחרי הראשון בעולם שטס באמצעות 100% דלק בר-קיימא בשנת 2018. בתחילת שנת 2021 התחייבה בואינג שמטוסיה המסחריים יהיו מוסמכים לטוס כאשר הם מתודלקים עם דלק בר-קיימא עד שנת 2030.

  קצין הקיימות הראשי של בואינג, כריס ריימונד אמר: "התעשייה שלנו תזדקק לאספקה חזקה ואמינה של דלק בר-קיימא בכדי לשמור על שינויי האקלים" "אנו שואפים לשתף פעולה ולעזור ליצור ההיצע הזה."

  למידע נוסף על מאמצי הקיימות של בואינג, בקרו באתר www.boeing.com/sustainability