• התחזית של בואינג ל-20 השנה הקרובות: שוק המטוסים והשירותים המסחריים במזרח התיכון מוערך ביותר מ -1.4 טריליון דולר

  הביקוש למטוסים מסחריים ולמטוסי מטען צפוי להכפיל את עצמו
  המסירות הצפויות של מטוסים רחבי גוף צפוי להיות הגבוה ביותר בהשוואה לאזורים אחרים בעולם - 44% יותר
  הביקוש לשירותי תעופה כולל תחזוקה ותיקונים מוערך בשווי כספי של 740 טריליון דולר.

  21 באוקטובר 2021 - הביקוש למטוסי נוסעים ומטוסי מטען במזרח התיכון יעמוד על 3,000 מטוסים חדשים, בשווי כספי כולל של 700 טריליון דולר, והביקוש לשירותי התעופה כולל תחזוקה ואספקת חלפים יעמוד על 740 טריליון דולר.כך עולה מתחזית חברת בואינג לאור התאוששות עולם התעופה המסחרי בטיסות פנים וחוץ ובביקוש למטוסי מטען.

  הביקוש לתנועת נוסעים במזרח התיכון וצי המטוסים המסחריים צפוי להכפיל את עצמו במהלך 20 השנה הקרובות. כשני שליש מהביקוש הוא למטוסים חדשים ומבטא את צמיחת השוק ואילו השליש הנוסף יכלול החלפה של מטוסים ישנים במטוסים חסכוניים בדלק כ- Dreamliner 787 ,MAX 737 ומטוס 777X.

  "תפקידו של המזרח התיכון כנקודת החיבור העולמית ממשיך להיות חשוב לפיתוח שווקים בדרום מזרח אסיה, סין ואפריקה", אמר רנדי הייסי, מנהל שיווק מסחרי בבואינג במזרח התיכון. "המזרח התיכון מוביל בהתאוששות בעולם התעופה, יש אמון מלא בבריאות ובבטיחות של הטיסות המסחריות. התעשייה שלנו ממשיכה להסתגל לצרכים הגלובליים החדשים, המסייעים להתאוששות הטיסות הבינלאומיות."

  תובלה אווירית (Air freight) נחשבת לתחום בעל הזדמנויות מתמשכות עבור חברות תעופה במזרח התיכון, כאשר צי מטוסי התובלה צפוי להכפיל את הביקוש מ-80 מטוסים בשנת 2019 ל- 150 מטוסים עד שנת 2040 וגידול הביקוש למטען אוויר עלה מאז שנת 2020 בכ- 20% עם שתיים מחמש חברות הקרגו המובילות בעולם הממוקמות באיזור המזרח התיכון.

  הנקודות העיקריות בתחזית בואינג לאיזור המזרח התיכון ל-20 השנה הבאות:

  • תנועת הנוסעים ומטוסי המטען צפויה לעלות, וחברות התעופה צפויות להרחיב את צי המטוסים שלהן ל-3,530 מטוסים.
  • המזרח התיכון ימשיך להיות בעל הביקוש הגבוה ביותר למטוסים רחבי גוף עם 1,570 מסירות מטוסים שיהוו תמיכה בפתיחת גבולותיהן לנסיעות בינלאומיות.
  • צי המטוסים בעלי גוף צר העומד על 660 מטוסים צפוי לשלש את עצמו ל- 1,750 מטוסים.
  • הביקוש לשירותי תעופה כולל חידוש, תחזוקה, תיקונים ואספקת חלפים למטוסים שיהוו חלק מההתאוששות הגלובלית.
  • התחזית של בואינג לשנת 2021 צופה שצרכי התעופה של איזור במזרח התיכון ירחיבו את כמות צוותי התעופה ל- 223,000 איש עד שנת 2040 ואלה יכללו 54,000 טייסים, 51,000 טכנאים ו- 91,000 אנשי צוותבמטוסי הנוסעים. למידע נוסף https://www.boeing.com/commercial/market/pilot-technician-outlook/

   

  למידע נוסף על תחזית השוק המסחרי https://www.boeing.com/commercial/market/commercial-market-outlook/

  בואינג היא חברת התעופה והחלל הגדולה בעולם והספקית המובילה של מטוסים מסחריים, מערכות הגנה, חלל וביטחון ושירותים גלובליים. כיצואנית מובילה בארה"ב, החברה תומכת בלקוחות מסחריים וממשלתיים ביותר מ -150 מדינות, וממנפת את שרשרת האספקה הגלובלית על בסיס מורשת של מנהיגות בחלל, בואינג ממשיכה להוביל בתחום הטכנולוגיה והחדשנות, לספק ללקוחותיה ולהשקיע באנשיה ובצמיחה עתידית.