• בואינג העניקה רישיון ייצור לחברת Healthe למוט האולטרה הסגול מסוג 222 nanometer UVC, להשמדת וירוסים וחיידקים במטוסים

  בואינג תכננה ופיתחה את מוט האולטרה הסגול כחלק מיוזמת הנסיעות הבטוחות (CTI) של החברה לתמוך בלקוחות ולשפר את בטיחותם ורווחתם של הנוסעים והצוותים במהלך מגפת ה-COVID-19

  חברת Etihad Airways הייתה הראשונה שניסתה את המכשיר, מוט האולטרה הסגול הודגם במטוס Etihad 787-10 ecoDemonstrator ב-21 באוגוסט

  2020 בספטמבר 29 - בואינג רשמה יחד עם חברת Healthe מפלורידה, רישיון פטנט וטכנולוגיה, במסגרתו חברת Healthe תייצר מוט אולטרה סגול (UV), המיועד לחיטוי חללי פנים של מטוסים. בואינג תכננה ופיתחה את מוט האולטרה הסגול כחלק מיוזמת הנסיעות הבטוחות (CTI) של החברה לתמוך בלקוחות ולשפר את בטיחותם ורווחתם של הנוסעים והצוותים במהלך מגפת ה-COVID-19.

  "מוט האולטרה הסגול מתוכנן בצורה כך שיהיה יעיל יותר ממכשירים דומים. הוא מחטא במהירות משטחים במטוס ומחזק עוד יותר שכבות הגנה אחרות עבור הנוסעים והצוות", אמר מייק דילניי (Mike Delaney), שמוביל את יוזמת הנסיעות הבטוחות (CTI) של בואינג. בואינג עבדה במשך שישה חודשים בהפיכת הרעיון למודל עבודה, וחברת Healthe ייקחו כעת את האב-טיפוס הזה ויהפכו אותו לזמין בעולם.

  חברת Healthe תייצר ותפיץ את המוט המסחרי, ותסייע לחברות תעופה וחברות פוטנציאליות אחרות להילחם בנגיף הקורונה. הטכנולוגיה יכולה להיות זמינה לחברות תעופה כבר בסוף הסתיו. המכשיר הוא תוספת לאמצעי חיטוי והגנה שכבר קיימים, הכוללים שימוש במסנני אוויר יעילים במיוחד, הלוכדים למעלה מ-99.9% מהחלקיקים ומונעים מהם לחזור לחלל המטוס.

  אייב מוריס (Abe Morris), יו"ר חברת Healthe, אמר: "אנו גאים לסייע לבואינג בזמן שהם עובדים עם חברות התעופה השותפות שלהם בכדי לשפר את מאמצי החיטוי במטוסים בתא הנוסעים. פתרון זה יכול להועיל גם לבתי ספר, בתי חולים, משרדים, ובכל מקום אליו מגיעים פתוגניים. כאשר אנו מגדילים את הפריסה של פתרונות האור החדישים שלנו UVC ו- Far-UVC 22במגזרים רבים, מוט האולטרה הסגול יהיה כלי חזק נוסף בארסנל החיטוי בהגנת הנוסעים מפני התפשטות נגיפים מזיקים".

  מוט האולטרה הסגול משתמש באור 222 nanometer UVC. מחקרים מראים כי 222 nanometer UVC משבית את הפתוגניים ביעילות.

  באמצעות המכשיר הנייד שמזכיר מזוודת נשיאה, הצוותים יכולים להעביר אור אולטרה סגול על משטחים נגועים כך שכל מקום אליו מגיע האור יחוטא. מוט האולטרה הסגול יעיל במיוחד בחללים קטנים יותר ויכול לחטא את תא הטייס בפחות מ -15 דקות.

  כחלק מיוזמת הנסיעות הבטוחות (CTI), בואינג ביקשה לקבל משוב ממספר מקורות בתעשייה, שסייעו באימות מהיר של טכנולוגיה זו. חברת Etihad Airways הייתה הראשונה שהעריכה את המכשיר, ומוט האולטרה הסגול הודגם במטוס Etihad 787-10 ecoDemonstrator ב-21 באוגוסט.

  המשימה של יוזמת הנסיעות הבטוחות של בואינג היא להיות מובילה במאמץ העולמי לספק לנוסעים ולצוות חווית נסיעה בטוחה, בריאה ויעילה.