דוד עברי

סגן נשיא, חברת בואינג העולמית ונשיא, בואינג ישראל
סגן נשיא, חברת בואינג העולמית ונשיא, בואינג ישראל

דוד עברי מונה לסגן נשיא בואינג העולמית ולנשיא בואינג ישראל בספטמבר 2003. הוא מייצג את האינטרסים העסקיים של החברה ומתאם את הפעילויות העסקיות של החברה בישראל. הוא יושב במשרדי בואינג בתל-אביב וכפוף לשפ היל, נשיא בואינג העולמית.

עברי הצטרף לבואינג לאחר שכיהן כיו"ר אלול אסיה בע"מ, תפקיד אותו מילא מאז שנת 2002.

לפני תפקידו זה, בין השנים 2000 עד 2002, כיהן כשגריר ישראל בוושינגטון.
הקריירה המכובדת של עברי כוללת תפקידי הנהגה בממשלה ובתעשייה כאחד. הוא שימש כיועץ לביטחון לאומי של מדינת ישראל וכראש המועצה לביטחון לאומי, מנכ"ל משרד הביטחון, יו"ר דירקטוריון של התעשייה האווירית, מפקד חיל האוויר, סגן הרמטכ"ל, חבר מועצת המנהלים של אל-על, חבר מועצת המנהלים של הטכניון וחבר הוועד הפועל של האוניברסיטה העברית.

עברי קיבל מספר אותות ועיטורים. בשנת 1999 הוענק לו אות השירות מיוחד של ממשלת סינגפור ותואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בר אילן. בשנת 1998 הוענק לעברי אות ה-Cross Award למפקדים של לגיון ההצטיינות של ממשלת גרמניה. בשנת 1996 הוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד של הטכניון ובשנת 1998 - אות לגיון ההצטיינות של חיל האוויר האמריקני.

עברי נולד בגדרה בשנת 1934. בין 1959 ל-1960 הוא למד בבית הספר לפיקוד ומטה של צה"ל.בשנת 1977 הוא סיים את לימודיו בטכניון והוענק לו תואר ראשון בהנדסה אווירונאוטית.