• מטוס בואינג 777X החדש ביצע בהצלחה טיסה ראשונה

  שלב נוסף בתוכנית הבדיקה הקפדנית בוצע: טיסה באורך שלוש שעות ו-51 דקות

  מטוס הנוסעים דו המנועי הגדול והחסכוני ביותר עתיד להימסר בשנת 2021

  2020 בינואר 26 - המטוס החדש של בואינג, 777X, עלה שלב וביצע היום טיסה ראשונית כחלק מתוכנית הבדיקה הקפדנית שלו. מבוסס על דגם ה-777 הפופולרי, עם טכנולוגיות מתקדמות של ה787 דרימליינר, ה-777X המריא היום מול אלפי אנשים בנמל התעופה "Paine Field" שבאוורט, וושינגטון, בשעה 10:09 בבוקר (זמן מקומי) לטיסה בשמי המדינה, שארכה שלוש שעות ו-51 דקות, אשר בסופה נחת המטוס בשדה של בואינג בסיאטל.

  "מטוס ה-777X טס נהדר, והבדיקה שביצענו היום היתה מאוד יעילה", אמר סרן ואן צ'ייני, טייס 777 / 777X ראשי לבדיקה והערכה של בואינג. "אני מודה לכל הצוותים שהפכו את היום לאפשרי, ומצפה לטוס שוב במטוס הזה."

  סרן צ'ייני והטייס הראשי של בואינג, קרייג בומבן, עבדו בהתאם לתוכנית מפורטת לבדיקת מערכות המטוס והמבנה שלו, בזמן שצוות הבדיקה בסיאטל פיקח על הנתונים בזמן אמת.

  "הצוות שלנו בבואינג לקח את מטוס רחב הגוף המוצלח ביותר בכל הזמנים והפך אותו ליעיל עוד יותר, בעל יכולות טובות עוד יותר ונוח עוד יותר לכולם", אמר סטן דיל, נשיא ומנכ"ל חטיבת המטוסים המסחריים בבואינג. "הטיסה הראשונה והבטוחה של הבואינג 777X היום היא מחווה לשנים של עבודה קשה ומסירות מצד חברי הצוות שלנו, הספקים שלנו, שותפינו והקהילה שלנו בוושינגטון ובעולם כולו."

  הראשון מתוך ארבעה מטוסי בואינג 777-9 המיועדים לטיסות מבחן מסוג WH001, יעבור כעת בדיקות טכניות לפני שיתחדשו טיסות המבחן בימים הקרובים. צי מטוסים אלו, שהחל לבצע בדיקות קרקע באוורט בשנה שעברה, יעמוד בחודשים הקרובים בסדרה מקיפה של בדיקות, מבחנים וניסוים בקרקע ובאוויר כדי להדגים את בטיחותו ואמינותו של הדגם החדש.

  מטוס הבואינג ה-777X, הדגם החדש ביותר בסדרת המטוסים רחבי הגוף המובילה של בואינג, מפחית את עלויות ופליטות הדלק בעשרה אחוזים, ומוזיל את עלויות התפעול בעשרה אחוזים, בהשוואה למתחרים, זאת, באמצעות אווירודינמיקה מתקדמת, כנפיים משודרגות המורכבות מסיבי פחמן והמנוע המסחרי המתקדם ביותר אי פעם GE9X של חברת Aviation.

  מטוס הבואינג 777X הינו שילוב של שני המטוסים המועדפים ביותר על הנוסעים: דגם ה-777 וה-787 דרימליינר, עם חידושים שיספקו את חווית הטיסה של העתיד. הנוסעים ייהנו ממושב רחב ומרווח יותר, תאי אחסון גדולים יותר הנסגרים בקלות ומאפשרים גישה נוחה לחפציהם, חלונות גדולים יותר עם נוף מכל מושב, מערכת אוורור מתקדמת המבטיחה לחץ אוויר ולחות טובים יותר בקבינה, פחות רעש וטיסה חלקה יותר.

  בואינג צופה לספק את מטוס ה-777X הראשון בשנת 2021. עד היום נרשמו 340 הזמנות והתחייבויות מצד חברות מובילות ברחבי העולם, כולל ANA, בריטיש איירווייס, קת'אי פסיפיק איירווייס, Emirates, אתיהאד איירווייס, לופטהנזה, קטאר איירווייס וסינגפור איירליינס.

  מאז השקתה בשנת 2013, נמכרו פי שניים מטוסים ממשפחת ה-X777 בהשוואה לדגמים מתחרים.