• בל-בואינג חוגגות את מסירת מסוק ה-V-22 אוספריי טילט-רוטור ה-400 במספר

  2020 ביוני 14 - צוות בל-בואינג V-22 מסר לאחרונה את המסוק ה-400 מדגם CV-22 לפיקוד המבצעים המיוחדים של חיל האוויר האמריקני.

  מסוק ה-V-22 הראשון נמסר ב-24 במאי 1999. כיום משלוחי המסוקים מתקיימים במסגרת חוזה רכש III רב-שנתי בשווי של 5 מיליארד דולר. חוזה זה נמשך עד שנת 2024 וכולל גרסאות עבור המארינס, חיל האוויר וחיל הים, וכן גם עסקה מול הלקוח הבינלאומי הראשון - יפן.

  שיין אופנשואו, סמנכ"ל תוכניות טילט-רוטור וסגן מנהל צוות בל-בואינג, אמר: "ברצוני להודות לכל מי שהפך את ה-V-22 למוצלח, על עבודתם הקשה ומסירותם לנשים ולגברים המפעילים את האוספריי. אנו מתמקדים בבניית מסוקים מדהימים אלו ובתמיכה בהם, כך שלקוחותינו יוכלו לבצע את משימות האוויר, היבשה והים שלהם ברחבי העולם."

  ה-V-22 ממריא, טס ונוחת כמו מסוק, ועם זאת טס למרחקים ארוכים כמו מטוס ה-Turboprop. דגם ה-CV-22 מבצע משימות של מבצעים מיוחדים, כולל הסתננות, חילוץ ואספקה, שמטוסים קונבנציונליים לא יכולים. דגם המארינס, MV-22B, מספק הובלה בטוחה של כוח אדם, אספקה וציוד לתקיפה קרבית, תמיכה בתקיפה ולוגיסטיקה של הצי. גרסת חיל הים, ה-CMV-22B, היא המחליף ל-C-2A Greyhound עבור משימות שילוח ותובלה מיוחדות.

  "עברו למעלה מ-20 שנה מאז שמסוק ה-V-22 הראשון נמסר, ואנו גאים להגיע לאבן דרך נוספת במשלוח ה-400 שלנו. מסוקי ה-V-22 ממשיכים להיות מבוקשים מאוד, ומגנים על ארצנו ועל בנות בריתנו ברחבי העולם באמצעות מבצעים, אימונים משותפים בינלאומיים ומשימות הומניטריות", אמר קולונל מתיו קלי, מנהל התוכנית PMA-275 מטעם המארינס. "לא ניתן להמעיט בערכו המבצעי של כלי הטיס המיוחד הזה".

  מסוק ה-V-22 פרוס במגוון תפקידי לחימה, מבצעים מיוחדים ופעולות הומניטריות מאז שהופעל בשנת 2007. לאחר שצבר יותר מ-500,000 שעות טיסה, ה-V-22 בטוח ובעל יכולות לחימה והישרדות מוכחות. התמיכה של בל-בואינג שלאחר המסירה כוללת תחזוקה, שינויים והתאמות, מומחיות בשרשרת האספקה, ניתוח נתונים ויותר מ-160 עובדים הפזורים בשטח וזמינים ללקוחות.