• בהמלצת מנהל התעופה הפדרלי (FAA), המועצה הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית ולקוחותיה בואינג תומכת בהחלטה לקרקע באופן זמני את תפעול מטוסי MAX 737

    13 במרץ 2019 - חברת בואינג ממשיכה לתת אמון בבטיחות מטוסי ה737 MAX-. עם זאת, לאחר התייעצות עם מנהל התעופה הפדרלי האמריקאי (FAA), והמועצה האמריקאית הלאומית לבטיחות בדרכים (NTSB), רשויות התעופה, ולקוחות החברה ברחבי העולם, בואינג קבעה כאמצעי זהירות ועל מנת להרגיע את ציבור הנוסעים אודות בטיחותו של המטוס, להמליץ למנהל הפדרלי על השהייה זמנית של של 371 המטוסים בצי ה-737 MAX, הפועלים מסביב לעולם.

    "בשם כל צוות בואינג, אנו מביעים תנחומים עמוקים למשפחות וליקיריהם של הנוסעים שאיבדו את חייהם בשתי התאונות הטרגיות," אמר דניס מילנברג, נשיא, מנכ"ל ויו"ר חברת בואינג.

    "אנו תומכים בצעד היזום כאמצעי זהירות. הבטיחות היא ערך עליון המוביל את חברת בואינג במשך כל שנותיה בבניית מטוסים ותמיד תיהיה. אין עדיפות גבוהה יותר לערך זה בחברה ובתעשייה שלנו. אנו עושים כל שאפשר על מנת לבחון את סיבת התאונה בשיתוף עם החוקרים, להרחיב ולשפר את אמצעי הבטיחות כדי לדאוג שהאירוע לא יחזור על עצמו."

    חברת בואינג ממליצה על כך ותומכת בהחלטת המנהל הפדרלי.