• תגובת בואינג בנוגע לייצור מטוסי ה-737 MAX

  • בואינג משהה את ייצור מטוסי ה-737 MAX החל מחודש ינואר בעקבות דחיית קבלת האישורים לשנת 2020
  • הפחתת הייצור תאפשר אספקה מהירה של המטוסים המאוחסנים
  • לא צפויים פיטורים ועזיבות בשלב זה

  17 בדצמבר 2019 - החזרת מטוסי ה-737 MAX לשירות באופן בטוח היא בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו יודעים כי תהליך האישור להחזרתו לשירות של מטוס ה-737 MAX, וקביעת דרישות ההכשרה הראויות, חייבות להיות יסודיות וחזקות במיוחד, בכדי להבטיח שלרגולטורים, ללקוחות ולציבור הנוסעים יהיה אמון בעדכונים של ה-737 MAX. כפי שמסרנו בעבר, מנהל התעופה הפדרלי (FAA), והרשויות הרגלוטוריות קובעות את ציר הזמן לאישור חזרת המטוס לשירות, ואנו מחויבים באופן מלא לתמיכה בתהליך זה. חובתנו לוודא כי כל דרישה מתקיימת, וכל שאלה נענת.

  לאורך כל תקופת הקרקוע של מטוסי ה-737MAX , בואינג המשיכה לייצר ולבנות מטוסים חדשים, וכעת נמצאים 400 מטוסי 737MAX  במחסנים שלנו. הצהרנו בעבר כי אנו מבצעים הערכות שוטפות בנוגע לתוכניות הייצור שלנו למקרה שקרקוע מטוסי ה-737MAX  ימשך זמן רב יותר משצפינו. כתוצאה מהערכה מתמשכת זו, החלטנו להתמקד כרגע במסירת מטוסים קיימים ומאוחסנים ללקוחותינו ולהשהות באופן זמני את תוכנית הייצור של מטוסי ה-737MAX  החל מתחילת ינואר 2020.

  אנו מאמינים כי החלטה זו הכי פחות פוגעת בשרשרת ייצור המטוסים והאספקה לטווח הארוך. החלטה זו מונעת על ידי מספר גורמים, בהם הרחבת קבלת האישורים לשנת 2020, אי הוודאות לגבי תזמון תנאי החזרה לשירות ואישורי הכשרה גלובליים, והיכולת שלנו להבטיח מסירת מטוסים מאוחסנים בעדיפות ראשונה. אנו נמשיך לבצע הערכות לגבי התקדמותנו בתהליך החזרה לשירות ולקבל החלטות הנוגעות לחידוש, לייצור ולאספקה בהתאם.

  במהלך תקופה זו, כל העובדים שהושפעו מצעדים אלו ימשיכו בעבודה הקשורה למטוסי ה-737, או יוקצו לצוותים אחרים באופן זמני בפיוג'ט סאונד (Puget Sound). כפי שעשינו לאורך כל קרקוע מטוסי ה-737MAX , נמשיך לשמור על לקוחותינו, עובדינו, ושרשרת האספקה בראש מעיינינו בזמן שאנו נמשיך להעריך ולפעול בהתאם למצב. אלה כוללים גם את המאמץ המתמשך לשמור על הרווחים בפסי הייצור ובאיכות שרשרת האספקה שנעשה במהלך החודשים האחרונים.

  אנו נספק מידע פיננסי בנוגע להשהיית הייצור בדו"ח סיכום הרבעון הרביעי של שנת 2019 (4Q19) שנשחרר בסוף חודש ינואר.