• בואינג מודיעה על תצורה סופית של מטוס 737 MAX 10 בסלון האווירי בסינגפור

  מסירת המטוס הראשון צפויה כבר בשנת 2020

  07 בפברואר 2018 - בואינג, יצרנית המטוסים המובילה בעולם, ציינה אבן דרך משמעותית במהלך הסלון האווירי בסינגפור, והודיעה על התצורה הסופית של מטוס הבואינג 737 MAX 10, החדש ביותר בסדרת מטוסי ה-MAX. משמעות ההכרזה היא שצוות המהנדסים של בואינג השלים בהצלחה את כל ההכנות לקראת תחילת ההרכבה של המטוס, וכעת יש ברשותו את כל הדרוש לבניית הדגם הגדול ביותר במשפחת מטוסים צרי הגוף של בואינג.

  רנדי תינסת', סמנכ"ל שיווק בחטיבת המטוסים האזרחיים של בואינג, אמר: "אנחנו עושים הכול כדי להבטיח שמטוס הבואינג 737 MAX 10 יהיה היעיל ביותר, אי פעם, בשוק התעופה האזרחית. אנחנו עובדים בצמוד עם לקוחותינו, במטרה לספק להם את השירות והביצועים אליהם התחייבנו".

  תצורת הבואינג 737 MAX 10 ארוכה ב-167 סנטימטר מדגם ה-MAX 9, הקודם בסדרה. המטוס החדש נכנס כעת לשלב התכנון המפורט והסופי שלפני תחילת תהליך הייצור. עם יכולת לשאת 230 נוסעים, יספק המטוס לחברות התעופה חיסכון של כ-5% בהוצאות טיסה ודלק, בהשוואה למתחרים.

  המטוס החדש של בואינג רשם יותר מ-416 הזמנות מ-18 חברות תעופה ברחבי העולם, זאת בעקבות השקתו המרשימה בסלון האווירי בפריז, בשנה שעברה. תחילת ההספקה של 737 MAX 10 ללקוחות מתוכננת כבר בשנת 2020.

  הבואינג MAX 10 מצטרף למשפחת מטוסי ה-737 MAX המתקדמת של בואינג. מוקדם יותר החודש, בואינג הודיעה כי מטוס ה MAX 7 הראשון יצא מפס הייצור, וצפוי להתחיל את טיסות הניסוי. מטוס ה-MAX 8 נמצא בשירות כבר משנת 2017 והטיס עד היום יותר מ-1.8 מיליון נוסעים. כמו כן, מטוס ה-MAX 9 החדש ביותר צפוי להימסר ללקוחות בשבועות הקרובים.

  העיצוב המיוחד של משפחת מטוסי הבואינג 737 MAX מבטיח ביצועים ללא רבב, איכות בלתי מתפשרת וטווחי טיסה ארוכים יותר. זאת, תוך חסכון משמעותי בעלויות הדלק ובהוצאות טיסה שוטפות, מה שמאפשר לחברות התעופה להשיק מגוון רחב של יעדים חדשים בשוק המטוסים צרי הגוף. המטוס משלב מנועי CFM International LEAP-1B מתקדמים, כנפוני קצות כנפיים בטכנולוגיה חדשה, תאורת התקרה המיוחדת של בואינג (Boeing Sky Interior), מסך תצוגה מוגדל בתא הטייס, ושיפורים רבים נוספים. סדרת מטוסי ה-737 MAX נמכרת במהירות הגבוה ביותר בהיסטוריה של בואינג, עם יותר מ- 4,300 מטוסים, שהוזמנו על ידי 92 לקוחות ממדינות שונות.