• חברת התעופה הדרום קוריאנית ג'ג'ו אייר (Jeju Air) הזמינה 40 מטוסי בואינג 737 MAX 8 בשווי 5.9 מיליארד דולר

  חברת הלואו קוסט הקוראנית החליטה כי מטוס הבואינג 737 MAX יהיה המטוס המרכזי בשירותה

  בנוסף לשמונת המטוסים שהוזמנו, החליטה החברה לקבל אופציה לרכישת 10 מטוסים נוספים מדגם זה

  מטוס הבואינג 737 MAX הוא המטוס המבוקש ביותר כיום ועד כה נמכרו 4,800 מטוסים מדגם זה ליותר מ-100 חברות תעופה בכל העולם

  25 בנובמבר 2018 - חברת התעופה הקוראנית לטיסות לאו קוסט, ג'ג'ו אייר (Jeju Air), חתמה על הסכם לרכישת 40 מטוסי בואינג 737 MAX 8 מיצרנית המטוסים המובילה בעולם, בואינג. בנוסף, ניתנה לחברה הקוראנית האופציה להגדיל את ההזמנה ב-10 מטוסים נוספים. היקף העסקה נאמד בכ-5.9 מיליארד דולרים, במחיר מחירון. זוהי העסקה הגדולה ביותר שבוצעה על ידי חברת הלואו קוסט הקוריאנית, שהחליטה לבסס את צי המטוסים שלה על מטוסי הבואינג 737 MAX 8.

  ג'ג'ו אייר הינה המייסדת של Value Alliance, ברית הלואו קוסט הפן-איזורית הראשונה הכוללת שמונה חברות תעופה אסייתיות. החברה מפעילה כ-200 טיסות יומיות ב-60 מסלולים פנימיים ובינלאומיים.

  מטוס הבואינג 737 MAX הוכנס לפני מספר שבועות לשימוש בחברת התעופה הישראלית ישראייר, שהיא החברה הראשונה בארץ המטיסה את הדגם הזה. חברות תעופה ישראליות נוספות בוחנות את משפחת מטוסי ה-MAX בימים אלו.

  "אנחנו גאים שחברת ג'ג'ו אייר, שטסה במטוסי בואינג, הפכה למובילה בשוק הלואו קוסט האסייתי התוסס, ונרגשים שהחברה בחרה לבסס גם את הצי העתידי שלה על מטוסי 737 MAX", אמר אישן מוניר (Ihssane Mounir), סמנכ"ל מכירות ושיווק, חברת בואינג מטוסים מסחריים.

  מטוס ה737- MAX הוא המטוס הנמכר במהירות שיא ועד היום נמכרו יותר מ- 4,800 מטוסים מהדגם הזה ליותר מ-100 חברות תעופה ברחבי העולם.

  "שוק התעופה המסחרי בקוריאה גדל ואנו נרגשים לעשות את הצעד הבא בפיתוחו יחד עם ה-737 MAX, מטוס ברמה בינלאומית שיאפשר לנו לשפר את הביצועים ולהמשיך לספק חוויה בטוחה ומהנה עבור לקוחותינו", אמר סוק ג'ו לי (Seok-Joo Lee),מנכ"ל חברת ג'ג'ו אייר והוסיף: "יתרונותיו של המטוס, הן ברמת הביצועים והן בחסכון בדלק, הופכים אותו למטוס האידיאלי עבורנו, כחברה השואפת לצמוח ולהתרחב מחוץ ליבשת אסיה בשנים הקרובות".

  בואינג 737 MAX 8, משלב את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק המטוסים צרי הגוף, כולל מנועי CFM International LEAP-1B מתקדמים, מערכת כנפונים בטכנולוגיה חדשנית ושדרוגים נוספים. כמו כן, המטוס מבטיח יעילות תפעולית וחסכון משמעותי בצריכת הדלק, לצד טווחי טיסה ארוכים יותר ויכולת לשאת מספר רב יותר של נוסעים.

  חברת התעופה ג'ג'ו אייר ממוקמת באיי ג'ג'ו בדרום קוריאה והחלה את פעילותה בשנת 2005 כחברת הלואו קוסט הראשונה במדינה. מאז, החברה הובילה התפתחות מהירה בשוק הלואו קוסט ותרמה להרחבת תעשיית התעופה הקוריאנית המסחרית. עם צי של כ- מטוסי 40 737-800 "הדור הבא" של בואינג, ג'ג'ו אייר הרחיבה באופן יציב את עסקיה ורווחיה. בחמשת השנים האחרונות, השיגה החברה עלייה של 25% במכירות השנתיות שלה ורשמה 17 רבעוני רווח רצופים. כעת, החברה מעוניינת לבסס את הצלחתה באמצעות הגרסה המשופרת של מטוס 737, מטוס ה-737 MAX 8 של בואינג. בנוסף, תספק בואינג לחברה התעופה ג'ג'ו כלים דיגיטליים לסיוע בהפחתת עלויות התפעול כמו למשל תוכנת בקרה של צריכת הדלק, המאפשרת מבט כולל על פני צי המטוסים וזיהוי מקומות ניתנים ליעול.