• בואינג חוגגת את מסירתו של מטוס ה-787 דרימליינר הראשון לאל על

  חברת התעופה הלאומית של ישראל תצרף את מטוס ה-787-9 לצי מטוסיה, המורכב כולו ממטוסי בואינג בלבד

  23 באוגוסט 2017 - יצרנית המטוסים המובילה בואינג, יחד עם חברת התעופה אל על וחברת Lease Corporation להחכרת מטוסים, חוגגות היום את מסירתו של מטוס הבואינג 787 דרימליינר הראשון לחברת התעופה הלאומית של ישראל. המטוס החדש, מוחכר על ידי אל על מחברת Air Lease Corporation.

  מטוס הבואינג 787-9 הספיק להשלים כמעט 11 אלף קילומטרים של טיסה לפני שנחת היום בבוקר בנתב"ג, הישר לתוך טקס קבלת פנים מפואר ומרגש, בנוכחות 2,400 מוזמנים.

  סגן יו"ר תאגיד בואינג ריי קונור: "אנו גאים ונרגשים למסור לאל על, השותפה הנהדרת שלנו, את מטוס ה-787 דרימליינר הראשון שלה. אני סבור כי הבואינג 787 דרימליינר החדש יתרום משמעותית לחידוש צי המטוסים של אל על וישחק תפקיד חשוב בהרחבת רשת יעדי הטיסה של החברה. זוהי תחילתו של עידן חדש עבור חברת התעופה, עבור העובדים ועבור הלקוחות שלה ברחבי העולם."

  מנכ"ל ונשיא אל על, דויד מימון: "היום הוא יום חג לאל על, שיאה של תנופת ההתחדשות אותה התחלנו לפני שנה וחצי בעת רכישת 16 המטוסים החדשים מחברת בואינג. אנו שמחים לצאת לדרך חדשה עם מטוס הדרימליינר הראשון. הגעתם הצפויה של מטוסי ה- 787 החדשים תהווה את שיאה של תנופת ההתחדשות אשר תכלול מהפכה בחוויית הלקוח בכל ממשקי הטיסה קבענו לעצמנו רף גבוה מאוד של מצוינות שירותית ומוצרית על מנת להתמודד בזירה התחרותית ולשמור על מעמדנו כבחירה הראשונה והמועדפת של הנוסעים, אל ומישראל. אני משוכנע כי מהלך ההצטיידות המשמעותי הזה מהווה הזדמנות גדולה לעמוד ברף הגבוה המצופה מאיתנו ולהמשיך את תנופת ההתחדשות של אל על, להציע ללקוחותינו נוחות מרבית, חדשנות טכנולוגית, מטוסים מתקדמים ושירות איכותי."

  הדרימליינר החדש של אל על שייך למשפחת מטוסי ה-787 המתקדמים והיעילים בעולם מבחינה טכנולוגית, אשר מבטיחים לציבור הנוסעים את חוויית הטיסה הנעימה ביותר. המטוסים החדשים יאפשרו לאל על לפתח את יעדי ונתיבי הטיסה שלה ליעדים שעד כה טסו אליה רק מטוסים בעלי קיבולת גדולה יותר ובכל להביא ליעילות תפעולית בתצורכת הדלק, תוך שמירה על איכות הסביבה, תוך שימוש ב20% פחות מתצרוכת הדלק ו20% פחות פליטות המזיקות לסביבה בהשוואה למטוסים שאותם הוא יחליף.

  מאז מסירתו של מטוס הבואינג הראשון לחברת אל על בשנת 1961, אל על מתפעלת צי המורכב ממטוסי בואינג בלבד. נכון להיום, הצי של אל על מונה למעלה מ-40 מטוסי בואינג, כולל מטוסי בואינג 737 הדור הבא, 747, 767 ו-777.