• בואינג תחגוג 100 שנות פעילות בסלון האווירי בפארנבורו

  • טיסת בכורה של 737 MAX וטיסת ראווה של 787-9 דרימליינר
  • מטס מטוסי קרב רב-משימתיים P-8A ו-F/A-18F
  • מתחם אינטראקטיבי לציון 100 שנות קידמה טכנולוגית לבואינג

  27 ביוני, 2016 - יצרנית המטוסים בואינג, תחגוג השנה את יום הולדתה ה-100, בסלון האווירי הבינלאומי, בפארנבורו, בריטניה. במהלך התערוכה, תציג בואינג את מיטב הפלטפורמות המסחריות והצבאיות ואף תפעיל מתחם אינטראקטיבי מיוחד, לציון 100 שנות חדשנות וקדמה טכנולוגית.

  מטוס הבואינג 737-8 MAX: יהיה הראשון לפתוח את חגיגות ה-100 שנה לבואינג, עם טיסת הבכורה שלו מעל שמיי התערוכה, בין התאריכים 17-11 ביולי. המטוס הבואינג 737-8 MAX הראשון צפוי להימסר מוקדם מהמתוכנן, כבר במחצית הראשונה של שנת 2017.

  מטוס הדרימליינר, הבואינג 787-9: יפגין במהלך הסלון האווירי את יכולתיו במטס הראווה, בין התאריכים 13-11 ביולי. המטוס שיגיע לסלון, יהיה הדגם החדש ביותר של מטוסי הדרימליינר, שיימסר לחברת התעופה היפנית הגדולה ביותר – ANA. הבואינג 787-9 יהיה המטוס הראשון להשתתף בסלון האווירי פארנבורו, כשהוא צבוע בצבעי חברת התעופה היפנית.

  מטוס הבואינג 747-8: המטוס המסחרי החדש של חברת התעופה הרוסית וולגה-דנייפר, יוצג בין התאריכים 13-11 ביולי.

  המטוס הרב משימתי P-8A: מבוסס על פלטפורמה מטוס הבואינג Next-Generation 737-800 והוא משלב ביצועים של פעילות ללוחמה תת-ימית וחופית בשטחים נרחבים. יכולותיו  המתקדמות של ה P-8A יוצגו במטס הראווה היומי, יחד עם מטוס הקרב הרב משימתי F/A-18F סופר הורנט, ומטוס הקרב Strike Eagle F-15E.

  בסלון האווירי של פארנבורו תהיה גם תצוגה של דגמים נבחרים של מטוסי העבר שיוצרו על ידי בואינג ומקדולנלד דאגלאס. בין היתר, יוצגו מטוסי P-51D Mustang, B-17 Flying Fortress, DC-3 Dakota, B-25 Mitchell ועוד.

  100 שנים לבואינג: במסגרת הסלון האווירי, מציינת חברת בואינג 100 שנות מצוינות, חדשנות וקידמה טכנולוגית פורצת דרך. מתחם פעילות מיוחד בשם "חוויית ה-100 של בואינג" (OE5) יוקם סמוך לביתן הראשי של בואינג (6-1 B), בצמוד לאולם 2. במתחם ניתן יהיה לצפות בתצוגה אינטראקטיבית מרהיבה על העבר, ההווה והעתיד של החברה, ואף לרכוש כל מהדורה שיצאה לאור אי פעם של מגזין התעופה “Aviation Week & Space Technology" אשר חוגג יום הולדת 100 גם הוא. בנוסף, בואינג תשיק אפליקציה ייחודית למבקרי יריד התעופה, בשם "Boeing Innovations", שתהיה זמינה להורדה במהלך חודש יולי ב-iTunes וב-Google Play Store.

  חובבי התעופה יוכלו לרכוש מוצרים, בעיצוב בלעדי לכבוד חגיגות ה-100 של בואינג, בחנות המזכרות סמוך לשער B. כמו כן יוצגו למכירה במקום פרטי אספנות נדירים, מודלים של מטוסים בגדלים שונים ועוד.

  כחלק מחגיגות ה-100, בואינג נותנת חסות לפרויקט מיוחד בשם "מעל ומעבר" בשיתוף פעולה עם NASA. מדובר בתערוכה פעילה לכל המשפחה, בנושא נפלאות התעופה והמסע לחלל. מטרת התערוכה להעניק השראה לדור הבא של מהנדסים, טייסים ואסטרונאוטים והיא תהיה פתוחה לקהל הרחב במוזיאון הימי הלאומי בגרינוויץ', עד סוף חודש אוגוסט, 2016.

  במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת האווירונאוטיקה הבריטית המלכותית, יוצג, ואף ישתתף במטס הראווה של בואינג, מטוס מיוחד מדגם RANS Coyote II שבנו תלמידי חטיבת ביניים בטלפורד, בריטניה, כחלק מאתגר "בונים מטוס בבית הספר" של STEM.