• אל על ובואינג חתמו בטקס חגיגי של רכישת מטוסי 787 "דרימליינר"

  29 באוקטובר 2015 -  טקס חתימה חגיגי התקיים הבוקר (חמישי) בהאנגר אל על בנתב"ג, במסגרתו חתמו מנכ"ל אל על, דוד מימון, נשיא ומנכ"ל קבוצת התעופה האזרחית של בואינג, ריי קונר, על עסקת הענק לרכישת מטוסי הדרימליינר החדשים של אל על. הטקס, שהתקיים במעמד שר התחבורה, מר ישראל כ"ץ, מציין את תכנית ההצטיידות הגדולה בתולדותיה של החברה.

  במסגרת העסקה תרכוש אל על תשעה מטוסי דרימליינר חדשים מדגמי בואינג 787-8 ו-787-9 (שני מטוסים מתוכם יימכרו לחברת החכרה וייחכרו מחדש). במקביל, תחכור החברה עוד שישה מטוסים מחברות החכרת מטוסים (ליסינג), כך שבסה"כ היא צפויה להתחדש ב-15 מטוסי דרימליינר חדשים.

  כמו כן, הוענקה לאל על אופציה לרכישת 13 מטוסים נוספים מדגמים אלה. שווי עסקת הרכישה מוערך בכ-1.25 מיליארד דולר והמטוסים החדשים יתקבלו בחברה החל מהרבעון השלישי של שנת 2017. מטוסים אלו יאפשרו להגדיל ולחדש את צי המטוסים רחבי הגוף של אל על ולהרחיב את רשת הנתיבים שלה.

  "אני גאה להשלים היום את הסכם הרכישה במסגרת תכנית ההצטיידות הגדולה ביותר בתולדות אל על", אמר מימון במהלך הטקס. "מטוסים אלו יחליפו את מטוסי ה-747-400 ו-767 והם מיועדים לטוס ליעדים בטווח הבינוני והארוך. מטוסים אלו בעלי טכנולוגיה חדשנית והם מהמתקדמים בעולם. הם מעניקים חווית לקוח איכותית, בעלי יתרונות תפעוליים רבים ונחשבים ליעילים וחסכוניים בצריכת דלק, בניצולת ובעלויות האחזקה. אני משוכנע כי מהלך זה מהווה הזדמנות גדולה לעמוד ברף הציפיות הגבוה מאיתנו להמשיך להעניק ללקוחותינו נוחות מירבית, חדשנות טכנולוגית, מטוסים מתקדמים ושירות איכותי ולהמשיך את תנופת ההתחדשות של אל על".

  קונר הוסיף: "אנו גאים בבחירה של אל על במטוסי בואינג כחלק מההחלטה לחדש את צי המטוסים של החברה. המטוסים מדגם 787 מתאימים בצורה מושלמת לנתיבים ארוכי הטווח והבינוניים של החברה. הזמנת המטוסים תשפר את ביצועי החברה ואת נוחות וחווית הטיסה ואנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה שלנו עם אל על, שנמשך כבר חצי מאה".

  כ"ץ חתם את הטקס: "זהו יום חג לחברת אל על. אנחנו נמצאים באירוע שמסמל את הדבר הנורמלי ביותר בלב הסערה תרתי משמע. אני שמח שאני כשר התחבורה הובלתי רפורמה חשובה, רפורמת "השמיים הפתוחים", בעצם העובדה שהיום לצמד המילים הזה יש צליל חיובי זה אומר הכל. אל על הסתגלה לתחרות והנה היום ניכר שהיא פורחת. גם טיסות הלואו קוסט של החברה מעידות שזו חברה שנערכת ומתחרה וכולם מרוויחים - גם האזרחים וגם החברה. זה המתכון הכלכלי הנכון ולכן אי אפשר לאיים עליכם. אתם טסים באוויר, אבל ניצבים על קרקע מוצקה".